Żółty nalot na języku po stosowaniu antybiotyku na helicobacter pylori

Minął ponad tydzień od zakończenia leczenia antybiotykami na helicobacter pylori. Oprócz refluksu, niepokoi mnie stan mojego języka, a mianowicie bardzo widoczny żółto-biały nalot, który pojawił się właśnie po zakończeniu leczenia, wcześniej nigdy go nie miałam. Myję zęby oraz język dwa razy dziennie, używam również płynu do płukania jamy ustnej. Czy nalot może być spowodowany leczeniem i czy zniknie?

Najpewniej rozwinęła się grzybica języka, którą trzeba zwalczyć. Nystatyna powinna wystarczyć
Prawdopodobnie jest to grzybica jamy ustnej. Zalecana konsultacja lekarska celem wdrożenia odpowiedniego leczenia.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3545
Pytań zadanych
przez pacjentów
8500
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi