Zaświadczenie lekarskie w języku angielskim

Właśnie kontaktowałem się z biurem linii lotniczych Qatar. Konsultant powiedział mi, że linie Qatar wymagają od wszystkich pasażerów bez wyjątku zaświadczenia od lekarza internisty, że dana osoba nie ma przeciwskazań do odbycia podróży samolotem, takie zaświadczenie jest wymagane po wylądowaniu na lotnisku w Doha, w Katarze. Zarówno ja sam, jak i żona, bardzo często odbywamy podróże samolotami i to różnymi liniami lotniczymi i nie mam żadnych przeciwskazań chorobowych do latania samolotem, ale akurat tymi liniami lotniczymi żona będzie leciała po raz pierwszy. Poprzednie linie lotnicze nigdy nie wymagały od pasażerów zaświadczenia od lekarza, w obecnym czasie wybór przewoźnika jest ograniczony, wiele linii lotniczych nie realizuje połączeń lotniczych lub całkowicie wstrzymało loty z braku chętnych. Zaświadczenie od lekarza w formie skanu, jak najbardziej jest respektowane po przylocie na lotnisku w Katarze, czy mogę takie otrzymać podczas e-Wizyty?
W celu uzyskania zaświadczenia o braku przeciwwskazań do podróży samolotem niezbędna jest stacjonarna wizyta lekarska z pełnym badaniem fizykalnym.
Proszę się skontaktować ze swoim lekarzem rodzinnym.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi