Zamykanie się szczęki przy energicznym mrugnięciu oczami

Mam nietypowe pytanie. Podejrzewam, że może to być jakieś zaburzenie neurologiczne. Może podpowiedzą mi Państwo jakieś słowa kluczowe, które mnie naprowadzą i być może dzięki, którym znajdę jakieś rozwiązanie mojego "problemu". W niektórych ułożeniach szczęki, kiedy energicznie mrugnę oczami, automatycznie zamyka mi się szczęka i "strzelam" o siebie zębami. Stomatolog podejrzewa u mnie bruksizm, ale sądzę, że jest to coś innego. Nie mam prawie żadnych powszechnych objawów bruksizmu oprócz uszkodzonych zębów. Od wielu lat nie mogę zasnąć mocniejszym snem i wiele razy w nocy budzę się w momencie strzelenia zębami. Wtedy też akurat mam tak ułożoną głowę na poduszce, że każde "kłapnięcie" powiekami, powoduje szybkie zamykanie szczęki. Podejrzewam, że może to akurat regularnie wybudzać mnie podczas przechodzenia pomiędzy fazami snu. Czasem dodatkowo gryzę przez to policzki i język. Jestem bardzo ciekaw Państwa odpowiedzi.

Zalecana konsultacja u chirurga szczękowo-twarzowego.
Podtrzymuję rozpoznanie stomatologa.
Proszę umówić się na konsultację do chirurga szczękowego.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2806
Pytań zadanych
przez pacjentów
7016
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi