Zalecenia żywieniowe w metaplazji żołądkowo-jelitowej.

Jakie są zalecenia dotyczące żywienia w przypadku metaplazji żołądkowo-jelitowej?

Dzień dobry, jak w każdej chorobie związanej z układem pokarmowym - ważne jest indywidualne podejście, gdyż istotne są tu takie czynniki jak stopień nasilenia choroby czy indywidualna tolerancja na niektóre produkty spożywcze. Co do zasady, w przypadku metaplazji, stosujemy dietę lekkostrawną, niskobłonnikową. Warto unikać gorących lub ostrych potraw, oraz takich które są smażone czy grillowane. Z diety powinniśmy wykluczyć używki (kawa, mocna herbata, alkohol, czy papierosy). Warto jadać mniejsze objętościowo posiłki, ale za to częściej. Pamiętajmy o odpowiednim - codziennym nawodnieniu organizmu. W przypadku nasilenia dolegliwości, należy udać się po indywidualną poradę do dietetyka klinicznego.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
7004
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi