Z czym może być związany ból i spięcie mięśni ud?

Mój problem polega na tym, że od ok. 3 tygodni bolą mnie mięśnie przodu ud i są bardzo spięte. Byłam u rehabilitanta, stwierdził, że to nie od kręgosłupa. Inny objaw to taki, że tej zimy jest mi bardziej zimno w nogi niż poprzedniej. Nawet czasem po przyjściu z dworu mam zdrętwiałe nogi. Dodam, że rok temu przeszłam łagodnie COVID, ale dolegliwością, która mi długo towarzyszyła było uczucie zimnych nóg. Czy moje obecne objawy mogą mieć związek z niewydolnością żylną? Czy są to może raczej objawy neurologiczne, np. SM? 

Objawy o tym charakterze i o tej lokalizacji (+ kończyny) mogą pochodzić od kręgosłupa, niezależnie od innych aktualnie występujących chorób. Ich przyczyną faktycznie nie musi być kręgosłup, ale w celu potwierdzenia/wykluczenia kręgosłupa jako przyczyny objawów sugeruję wizytę nie tylko u fizjoterapeuty, ale u fizjoterapeuty wyspecjalizowanego w mechanicznym diagnozowaniu i terapii narządu ruchu. Pozdrawiam.

Komentarz redakcji:

 

Ból mięśni uda oraz uczucie zimna w kończynach, spowodowane mogą być wieloma czynnikami. Radzimy skonsultować swoje dolegliwości z lekarzem ortopedą lub chirurgiem naczyniowym.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3892
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi