Wyrastanie 8-go zęba, czy mogę przyjąć jakiś lek aby mniej bolało?

Jestem w 10 tyg ciąży, wyrasta mi 8 (ząb). Byłam u chirurga, on mi powiedział, że nie ma zdjęcia więc nie ma podstaw aby cokolwiek zrobić. Chciałam żeby chociaż mi naciął dziąsło, ponieważ ona nie ma miejsca. Usłyszałam, że jest stan zapalny. Wszystko mi spuchło, więc nie zrobi nic. Nie wiem czy mogę wziąć jakiś lek, co zrobić by przestało tak strasznie boleć? Spuchła mi cała prawa strona, zęba prawie nie widać i chyba gorączki dostałam. Co mogę zrobić?

Proszę zgłosić się do stomatologa, wdroży leczenie farmakologiczne, oczywiście uwzględniające ciążę.
Tak jak najbardziej można a nawet trzeba Pani pomóc. Stan zapalny w Pani przypadku jest o wiele groźniejszy dla dziecka niż leczenie cirurgczne (w tym nawet wykonanie punktowego zdjęcia rvg, które jest bardzo bezpieczne) lub ew. leczenie farmakologiczne. Jeśli jest Pani z Krakowa lub okolic zapraszam na wizytę.
Zalecana stacjonarna konsultacja stomatologiczna.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2412
Pytań zadanych
przez pacjentów
5941
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi