Wrzody w jamie ustnej i wielki nalot na języku

Jestem 23-letnią kobietą. Od 2018 r. mam problemy z jamą ustną. Najpierw dostałam wrzodów, które przeraziły lekarza rodzinnego. Do tego temperatura 40 stopni. Dwa razy miałam takie nawroty. Mam od tego czasu nalot na języku biały, bardzo mocny. Często pękają mi dziąsła, po wizytach u różnych stomatologów wiem, że mam zdrowe zęby. Miałam robiony wymaz z gardła oraz jamy ustnej. Wynik badań mikrobiologicznych ujemny. Wykluczone grzybica, drożdżopodobne, afty, itp. Brałam przez pół roku leki na różne choroby, nie pomogły. Nadal z upływam lat się z tym męczę, nalot wielki również ciągle obecny. Co to może być? Powinnam udać się do laryngologa?
Zalecam wykonanie badań tarczycy, TSH.
prosze wykonac badanie tsh
nalezy wykonac badanie usg tarczycy i badania hormonalne tarczycy
Przyczyn nawracających patologii w obrębie błony śluzowej jamy ustnej moze byc wiele począwszy od problemów z przewodem pokarmowym, po hematologiczne. Ważna jest szeroka diagnostyka - powinna Pani z tym problemem udać się do lekarza który zleci Pani badania
Proszę zgłosić się do specjalisty periodontologa, który przepisze odpowiednie leki.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi