Wpływ alergii na szczepienie przeciw COVID-19.

Czy mogę się szczepić w sytuacji, gdy jestem alergikiem, ale nie do końca wiem na co mogę mieć alergię? Nie wiem czy mam alergię na jakiś składnik szczepionki na koronawirusa. Wstrząsu anafilaktycznego nikt u mnie nigdy nie stwierdził. Objawy mojej alergii to kaszel, katar, zmiany skórne i świąd oraz kilka razy z tego powodu spuchły i bolały mnie usta oraz miejsce pod oczami.

Proponuje poinformować o tych faktach lekarza przed przystąpieniem do szczepienia, oraz wybrać punkt szczepień zlokalizowany w szpitalu umożliwi to podjęcie specjalistycznych działań w przypadku wystąpienia reakcji niepożądany
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2403
Pytań zadanych
przez pacjentów
5858
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi