Wpływ alergii na szczepienie przeciw COVID-19.

Czy mogę się szczepić w sytuacji, gdy jestem alergikiem, ale nie do końca wiem na co mogę mieć alergię? Nie wiem czy mam alergię na jakiś składnik szczepionki na koronawirusa. Wstrząsu anafilaktycznego nikt u mnie nigdy nie stwierdził. Objawy mojej alergii to kaszel, katar, zmiany skórne i świąd oraz kilka razy z tego powodu spuchły i bolały mnie usta oraz miejsce pod oczami.

Proponuje poinformować o tych faktach lekarza przed przystąpieniem do szczepienia, oraz wybrać punkt szczepień zlokalizowany w szpitalu umożliwi to podjęcie specjalistycznych działań w przypadku wystąpienia reakcji niepożądany

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3545
Pytań zadanych
przez pacjentów
8500
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi