Stosuję Tergretol i pojawiła mi się wysypka na plecach

Biorę Tegretol CR400 400-0-400 i od pewnego czasu pojawiło mi się na skórze, przede wszystkim na plecach, taka jakby wysypka - nie swędzi mnie to, tylko jest taki "grysik". Tegretol biorę od sierpnia, poza tym nic mi nie jest, żadnych bóli, wymiotów, etc. Czy na to pomoże Hydrocortison w maści? Czy to zostawić i obserwować? Najwyżej będę cały "grysikowaty" :) Chyba, że czymś innym smarować albo brać...?

Opisywany problem kwalifikuje się do wideo konsultacji lub konsultacji osobistej u lekarza prowadzącego, który zalecił Tegretol - aby rozpoznać charakter zmian skórnych oraz ich nasilenie i aby wykluczyć istotne działania uboczne po Tegretolu. Hydroxortison to bardzo stara maść; istnieje obecnie wiele innych preparatów o silniejszym działaniu miejscowym bez ryzyka działania ogólnoustrojowego. Pozdrawiam Paweł Sala
Konieczna wizyta stacjonarna u dermatologa

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3548
Pytań zadanych
przez pacjentów
8500
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi