Stosowanie medycznej marihuany w leczeniu trądziku

Mam 30 lat, od 18 lat mam problem z trądzikiem - od jakiś 10 lat mam problem z potem oraz stresem. Zażywałem leki na receptę (Tetralysal oraz Epiduo), niestety problem jest dalej. Chciałbym się dowiedzieć, co państwo myślą na temat medycznej marihuany (spectrum cannabis red no 2)? Dużo osób stosuje coś takiego i pomaga (informacje posiadam z forum internetowych), chciałbym poznać państwa opinie.
Są przesłanki o korzystnym wpływie kannabiodiolu na hamowanie procesów odpowiedzialnych za trądzik, jednak brak jest wysokiej jakości badań potwierdzających skuteczność takiej terapii u pacjentów. Na tą chwilę nie udowodniono wpływu terapii medyczną marihuaną na zmniejszenie trądziku.
Generalnie odradzam, potencjalne korzyści są mniejsze niż działania niepożądane w/w substancji
Nie polecam - są inne metody.
Odradzam.
Należy skonsultować się z dermatologiem.
Proszę rozważyć konsultację ginekologa-endokrynologa. Trądzik może mieć podłoże hormonalne.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1648
Pytań zadanych
przez pacjentów
4806
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi