2024-02-04

Proszę o poradę online czy mam się tym przejmować. 

Mam 19 lat i od pewnego czasu odczuwam pewien objaw. Jestem ogólnie człowiekiem zdrowym, pływam często, jem dużo owoców itp. Od miesiąca odczuwam co jakiś czas jakoś 3-4 razy dziennie napadu łaskotania w okolicach krtani tak mi się wydaje i muszę odkaszliwać. Nie boli mnie gardło, nie mam trudności z przełykaniem jedynie to łaskotanie, które trwa max. 20- 30 minut i przechodzi. Jestem człowiekiem nerwowym i się boję ze to rak krtani, mimo że nikt nie miał ani nikt nie pali w rodzinie. 

Dzień dobry,

Rozumiem Pani zaniepokojenie, ale proszę pamiętać, że przez internet nie jest możliwe postawienie diagnozy. Łaskotanie w okolicy krtani, które Pani opisuje, może mieć wiele przyczyn, które niekoniecznie muszą być powiązane z poważnymi schorzeniami, jak rak krtani, zwłaszcza w Pani młodym wieku i przy braku innych objawów czy czynników ryzyka.

Niekiedy takie objawy mogą być wynikiem alergii, refluksu żołądkowo-przełykowego, przewlekłego zapalenia zatok, a nawet mogą być związane ze stresem lub napięciem nerwowym. Pani aktywny tryb życia, dieta bogata w owoce oraz brak innych objawów, jak ból gardła czy trudności z przełykaniem, są pozytywnymi sygnałami.

Jednakże, jeśli objawy utrzymują się, najlepiej byłoby skonsultować się z lekarzem, który po przeprowadzeniu wywiadu medycznego i badania fizykalnego, może zdecydować o dalszych krokach diagnostycznych lub terapeutycznych. Może to być wizyta u lekarza rodzinnego, który ewentualnie skieruje Panią do specjalisty, takiego jak laryngolog.

Proszę pamiętać, że zdrowie jest najważniejsze, a wczesna konsultacja medyczna może pomóc rozwiać wątpliwości i zapewnić spokój ducha. Nie należy ignorować objawów, ale równie ważne jest, aby nie wpadać w niepotrzebny niepokój. Wizyta u lekarza pomoże ustalić przyczynę dolegliwości i, jeśli będzie to konieczne, wdrożyć odpowiednie leczenie.
zalecana wizyta stacjonarna u laryngologa.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Laryngolog we Wrocławiu Laryngolog w Krakowie Laryngolog w Bielsku-Białej Laryngolog w Dąbrowie Górniczej Laryngolog w Katowicach Laryngolog w Gliwicach Laryngolog w Gdańsku Laryngolog w Częstochowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5995
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15695
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+141
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4