Męczące uczulenie i refluks - jak im zaradzić?

Moje objawy to: pokaszliwanie, odchrząkiwanie, zaflegmienie, dyskomfort w przełyku (pieczenie, łaskotanie), przy emocjach zmiana barwy głosu, niska temperatura ciała (35,6). Męczę się tak lat. Badania alergologiczne wykazały uczulenie na kurz piwniczny, na zioła(?). Laryngolog stwierdził, że to refluks. Jestem bardzo umęczona. Co robić?
Proszę skontaktować się z lekarzem, który po zebraniu dokładnego wywiadu przepisze właściwe leki.
Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego trzeba uzupełnić wywiad lekarski i włączyć leczenie.
Czy brane są są leki inhibitory pompy protonowej? potocznie zwane osłonowymi na żołądek? Dolegliwości mogą wynikać z refluksów. Proszę brać omeprazol 20mg 1x1 rano.
należy poszerzyć diagnostykę ambulatoryjnie
Wywiad nie jest kompletny, należy osobiście zgłosić sie do lekarza.
do rozważenia gastroskopia
Dolegliwości przewlekłych nie diagnozuje się na teleporadzie. Należy leczyć się stacjonarnie ale z tego co Pani pisze refluks również jest możliwy.
Brakuje informacji czy była próba leczenia lekami przeciwhistaminowymi i/lub inhibitorami pompy protonowej.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6957
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi