2023-11-20

Jest się czym martwić? Czy wykonać jakieś badania jeszcze?

Mężczyzna 21 lat, 4 miesiące temu zaczęło sio wysokie ciśnienie i mocne bicie serca, czasem też szybkie ponad 100 uderzeń. Biorę od wtedy jedną tabletkę na nadciśnienie tętnicze  rano, ekg jest w normie, dopler w normie, morfologia w normie, dedimery w normie, holter ekg w normie, jedynie na echo wyszło, że mam zastawka trójdzielna i mitralna się śladowo nie domyka, ale lekarz powiedział, że to pewnie od urodzenia i nie ma czym się martwic. Lekarz przepisał leki od ciśnienia, ciśnienie od jakiegoś czasu dłuższego się unormowało i największe, jakie zaobserwowałem, nie przekracza 140/90. Od dłuższego czasu dokucza ból głowy z prawej strony, czasami ból w środku prawego ucha, powiększony i dosyć twardy brzuch, który jest taki cały czas id dłuższego czasu, pulsują mi mocno żyły, czuje je na rękach, a nawet widzę, jak pulsują, na stopach też czuje puls i na brzuchu i pachwinie tez jest mocno widoczny, nigdy przed tak nie miałem. 

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Nadciśnienie w Gliwicach Nadciśnienie w Warszawie Kardiolog w Bielsku-Białej Nadciśnienie w Krakowie Nadciśnienie w Bielsku-Białej Kardiolog w Katowicach Nadciśnienie w Częstochowie Nadciśnienie w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5929
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15586
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+137
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4