Jaki lekarz może zdiagnozować powód nawracających skurczy?

Mam problem z sztywnieniem/skurczem mięśni jestem osobą dość aktywną fizycznie pracuję troszkę fizycznie, trzy razy w tygodniu chodzę na treningi piłki nożnej, od pewnego czasu mam problem z całym ciałem. Wszystko zaczęło się od skurczów nóg (uda i łydki). Mimowolne skurcze powodowały problem przy wykonaniu szybszego ruchu, po paru sekundach ustępowały i tak w kółko. Byłem w szpitalu na badaniach pod kątem miopatii, jednak badanie EMG nic nie wykazało (choć lekarz mówi, że widzi, że mięśnie się napinają i nie rozluźniają należycie), zostałem wysłany także na badania tarczycy jednak jest ona zdrowa. Ostatnio skurcze się nasilają, ciężko mi się chodzi, mam problem przy wchodzeniu po schodach, czy wstawaniu z krzesła oraz przy inicjalizacji ruchu. Co to może być i do kogo powinienem się udać?

Wskazane jest m.in. rozszerzenie diagnostyki laboratoryjnej - proszę zgłosić się do lek.rodzinnego, internisty (z dotychczasową dokumentacją medyczną). Wskazana byłaby również ponowna konsultacja neurologiczna.
Dzień dobry, proponuje zlecić dodatkową diagnostykę - zapraszam na konsultacje online - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Woźniak Jakub
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Katowicach Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Bielsku-Białej Internista w Krakowie Internista w Gliwicach Internista w Warszawie Internista w Częstochowie Lekarz rodzinny w Gliwicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4563
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12305
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z