Jak pozbyć się chronicznego kaszlu?

Mój problem polega na tym że kaszle. Jesienią, zimą, wiosną. Latem objaw ustępuje. Nasila się zwłaszcza nocą. Żyje w niekorzystnych warunkach. W mieszkaniu panuje duża wilgoć, 70-85% i grzyb. W pracy bardzo suche powietrze poniżej 40% i opary kleju ponieważ kaszeruje. Jestem uczulony na pyłki traw, żyto, olchę i leszczynę. Nie mogę szybko zmienić całego życia, chociaż wiem, że powinienem przeprowadzić się i zmienić pracę, jednak w moim przypadku jest to trudne. Proszę tylko o informację czy jest jakiś środek, który złagodzi moje objawy? Do jakiego specjalisty powinienem się udać?
Do alergologa/pulmonologa najlepiej
zalecam konsultacje z pulmunologiem
Zalecana konsultacja pulmonologiczna.
Proponuję konsultacje pulmunologiczną
Do pulmunologa.
Należy zgłosić się do specjalisty chorób płuc.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1648
Pytań zadanych
przez pacjentów
4806
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi