Jak pozbyć się chronicznego kaszlu?

Mój problem polega na tym że kaszle. Jesienią, zimą, wiosną. Latem objaw ustępuje. Nasila się zwłaszcza nocą. Żyje w niekorzystnych warunkach. W mieszkaniu panuje duża wilgoć, 70-85% i grzyb. W pracy bardzo suche powietrze poniżej 40% i opary kleju ponieważ kaszeruje. Jestem uczulony na pyłki traw, żyto, olchę i leszczynę. Nie mogę szybko zmienić całego życia, chociaż wiem, że powinienem przeprowadzić się i zmienić pracę, jednak w moim przypadku jest to trudne. Proszę tylko o informację czy jest jakiś środek, który złagodzi moje objawy? Do jakiego specjalisty powinienem się udać?
Do alergologa/pulmonologa najlepiej
zalecam konsultacje z pulmunologiem
Zalecana konsultacja pulmonologiczna.
Proponuję konsultacje pulmunologiczną
Do pulmunologa.
Należy zgłosić się do specjalisty chorób płuc.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi