Jak odnaleźć przyczynę krwiomoczu?

Od dłuższego czasu mam silne bóle brzucha, ale nie codziennie tylko raz na miesiąc. Badając mocz było bardzo dużo krwi w moczu, więc doktor wykonała wszystkie badania krwi, cystografię i wszystko jest prawidłowe, ale ja mam cały czas krew w moczu. Co jeszcze mam zrobić, by znaleźć przyczynę?

Wskazana diagnostyka laboratoryjna (ukierunkowana przez lek.rodz.), usg jamy brzusznej, konsultacja gastrologiczna; a w przypadku płci żeńskiej-konsultacja ginekologiczna z usg ginekologicznym.
należy wykonać cystoskopię, usg ukladu moczowego, posiew moczu, badanie ogólne moczu.
Należy wykonać badanie ogólne moczu, posiew moczu, cystoskopię oraz pójść na wizytę do ginekologa. Ponieważ objawy występują raz w miesiącu , trzeba zastanowić się, czy czerwony mocz nie jest związany z dietą, np. ze spożyciem buraków.
Podstawą jest szczegółowa konsultacja lekarska i dalsza diagnostyka obrazowa i laboratoryjna. istotne jest czy dolegliwości pojawiają się w jakimś określonym schemacie bądź towarzyszą jakimś innym objawom czy dolegliwościom.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Katowicach Internista w Bielsku-Białej Internista w Krakowie Urolog w Dąbrowie Górniczej Urolog w Katowicach Urolog w Warszawie Urolog w Bielsku-Białej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4034
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10763
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+108
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi