Jak leczyć ból gardła i zatok w ciąży?

Witam. Jestem w 10 tygodniu ciąży. Bolą mnie zatoki i mam stan zapalny gardła. Stąd moje pytanie co mogę wziąć, żeby ból gardła minął? Trwa to wszystko 4 dzień. Robiłam inhalacje z mgiełki solankowej i leczę się sposobami domowymi. I czy mogę płukać zatoki np. Irigasinem lub podobnym preparatem? Proszę o szybką odpowiedź.
Witam Panią, są rożne leki których można bezpiecznie stosować w ciąży podczas zapalenia zatok i infekcję GDO , zapraszam na telekonsultacje celem dalszego leczenia.
Nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania Irigasinu w czasie ciąży. Istnieje także wiele leków, w tym antybiotyków, które można stosować w ciąży, ale to wymaga kontaktu ze specjalistą.
Dzień dobry,
Powyższe motody może Pani stosować bez obaw, ale jeśli nie przynoszą one ulgi konieczna może być szersza konsultacja lekarska i ewentualne badanie celem dobraniem odpowiedniego leczenia.
Istnieją nieinwazyjne sposoby podawania nieszkodliwych ilości antybiotyku bezpośrednio do zatok. Leki wydawane są na receptę.
Należ pogłębić wywiad i zgłosić się do lekarza.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi