Jak leczyć ból gardła i zatok w ciąży?

Witam. Jestem w 10 tygodniu ciąży. Bolą mnie zatoki i mam stan zapalny gardła. Stąd moje pytanie co mogę wziąć, żeby ból gardła minął? Trwa to wszystko 4 dzień. Robiłam inhalacje z mgiełki solankowej i leczę się sposobami domowymi. I czy mogę płukać zatoki np. Irigasinem lub podobnym preparatem? Proszę o szybką odpowiedź.
Witam Panią, są rożne leki których można bezpiecznie stosować w ciąży podczas zapalenia zatok i infekcję GDO , zapraszam na telekonsultacje celem dalszego leczenia.
Nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania Irigasinu w czasie ciąży. Istnieje także wiele leków, w tym antybiotyków, które można stosować w ciąży, ale to wymaga kontaktu ze specjalistą.
Dzień dobry,
Powyższe motody może Pani stosować bez obaw, ale jeśli nie przynoszą one ulgi konieczna może być szersza konsultacja lekarska i ewentualne badanie celem dobraniem odpowiedniego leczenia.
Istnieją nieinwazyjne sposoby podawania nieszkodliwych ilości antybiotyku bezpośrednio do zatok. Leki wydawane są na receptę.
Należ pogłębić wywiad i zgłosić się do lekarza.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi