2022-04-29

Ile dni przed USG brzucha zastosować dietę lekkostrawną?

5 maja mam mieć przeprowadzone USG jamy brzusznej i pęcherza. Chciałam się dowiedzieć, czy 2 dni przed badaniem powinnam zastosować dietę lekkostrawną, czy szybciej? Przeczytałam gdzieś, że 2 dni, ale wolę się upewnić.

Proszę zastosować taką dietę aby w dniu badania w jelitach nie zalegały masy kałowe.
Przed badaniem USG jamy brzusznej i pęcherza nie ma konieczności przeprowadzania diety lekkostrawnej lub innych drastycznych zmian w diecie. Jednak, aby uzyskać najbardziej dokładne wyniki badania, zaleca się unikanie jedzenia ciężkostrawnych, tłustych i gazotwórczych potraw na dzień przed badaniem.

Jeśli masz jakieś wątpliwości lub pytania, skontaktuj się z lekarzem lub dietetykiem, aby uzyskać dokładne instrukcje i zalecenia.

Pozdrawiam
mgr Klaudia Ułamek
Dietetyk kliniczny, psychodietetyk Częstochowa oraz online
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Bielsku-Białej Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Katowicach Dietetyk w Warszawie Internista w Krakowie Dietetyk w Dąbrowie Górniczej Dietetyk w Katowicach Dietetyk w Bielsku-Białej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5088
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
13970
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+120
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z