Epizod depresji, zmęczenie i osłabienie - czy możliwe L4?

Jestem po ciężkim 6 tygodniowym kontrakcie w sektorze offshore, przebytym w reżimie sanitarnym i dystansie społecznym. Czy zmęczenie, ogólne osłabienie oraz nawrót epizodu depresji (w trakcie leczenia farmakologicznego od 2 lat) jest powodem do uzyskania zwolnienia lekarskiego ?
Wiele zależy od nasilenia epizodu depresyjnego; na ile objawy depresyjne uniemożliwiają kontynuowanie zatrudnienia; ale generalnie opisane powody mogą stanowić wskazanie do niedługiego zwolnienia lekarskiego. Pozdrawiam Paweł Sala
Tak, oczywiście - jeśli opisane objawy powodują niezdolność do pracy zostanie wystawione zwolnienie lekarskie.
Jest, należy zgłosić się do psychiatry.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1267
Pytań zadanych
przez pacjentów
4302
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

62
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi