Epizod depresji, zmęczenie i osłabienie - czy możliwe L4?

Jestem po ciężkim 6 tygodniowym kontrakcie w sektorze offshore, przebytym w reżimie sanitarnym i dystansie społecznym. Czy zmęczenie, ogólne osłabienie oraz nawrót epizodu depresji (w trakcie leczenia farmakologicznego od 2 lat) jest powodem do uzyskania zwolnienia lekarskiego ?
Wiele zależy od nasilenia epizodu depresyjnego; na ile objawy depresyjne uniemożliwiają kontynuowanie zatrudnienia; ale generalnie opisane powody mogą stanowić wskazanie do niedługiego zwolnienia lekarskiego. Pozdrawiam Paweł Sala
Tak, oczywiście - jeśli opisane objawy powodują niezdolność do pracy zostanie wystawione zwolnienie lekarskie.
Jest, należy zgłosić się do psychiatry.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2809
Pytań zadanych
przez pacjentów
7017
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi