e-Zwolnienie z czeskim ubezpieczeniem

Czy dostanę zwolnienie od lekarza będąc zarejestrowana w Czechach? Mam czeskie ubezpieczenie.

Takie zwolnienie możliwe jest do wystawienia. Lekarz zaznacza na formularzu e-zla w rubryce dt. miejsca ubezpieczenia - "w innym państwie"
Tak, oczywiście. Bez problemu uzyska Pani zwolnienie lekarskie - na druku ZUS ZLA.
Dostanie Pani zwolnienie.
Tak oczywiście dostanie Pani/Pan. Jest możliwość wystawienia druku ZUS-ZLA dla ubezpieczonego "w innym państwie". Może Pani/Pan również otrzymać skan z pieczątką i podpisem lekarza jeśli pracodawca tego wymaga.
Jest to jak najbardziej możliwe. Lekarz może je wystawić na druku ZUSowskim i przesłać do Pani drogą elektroniczną
Tak, jeśli lekarz w trakcie konsultacji online stwierdzi niezdolność do pracy i wystawi zwolnienie to jak najbardziej będzie ono obowiązywało również w Czechach.
Tak oczywiście.
Tak, nie ma najmniejszego problemu, piszemy wtedy z kodem 4 i przesyłamy do Pani dokument pdf z plikiem zla
tak

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi