e-Zwolnienie dla pracodawcy w Niemczech

Jestem pracownikiem w niemieckim zakładzie pracy. Czy mogę otrzymać wydruk e-zwolnienia żeby przedstawić pracodawcy w Niemczech?
Tak, oczywiście. Jeśli po przeprowadzonej konsultacji lekarz wystawi zwolnienie lekarskie, jego kopia zostanie przesłana na podany adres mailowy.
Tak oczywiście. Otrzyma Pan na adres mailowy kopię zwolnienia. Jeśli Pana pracodawca tego wymaga również zawierający pieczątkę i podpis lekarza (a Niemcy uwielbiają pieczątki).
Tak, przez email.
Tak, w przypadku stwierdzenia niezdolności do pracy w trakcie konsultacji online, otrzyma Pan wydruk zwolnienia lekarskiego na adres e-mail.
Tak, to możliwe , niektórzy pracodawcy zagraniczni wymagają dodatkowo pieczątki lekarskiej
Tak oczywiście.
Tak oczywiście. W wiadomości e-mail zostanie do Pana przesłany plik pdf.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi