e-Skierowanie na rezonans jamy brzusznej

Od ponad roku diagnozuje się w związku z niestrawnością i bólami żołądka. Robiłem scyntygrafie opróżniania żołądka, gastroskopię i skopię przełyku. Niestety, te badania nic nie wykazały. Czy istnieje możliwość uzyskania skierowania na rezonans magnetyczny jamy brzusznej?
Tak, oczywiście.
Tak.
Warto zweryfikować czy to na pewno ból żołądka czy narządów sąsiednich. Rezonans jest bardzo wyrafinowanym i dobrym badaniem pod warunkiem że wiemy czego szukamy. Badanie musi być nakierowane i do tego dobiera się konkretne sekwencje badania. Badamy samą wątrobę , same drogi żółciowe, samą prostatę i często takie badania trwają godzinę. Badanie rezonansem magnetycznym całej jamy brzusznej nie jest najlepszym rozwiązaniem gdyż takie badanie nie będzie dokładne. Podsumowując jest to badanie kiedy wiemy że coś jest i chcemy spróbować dowiedzieć się co to jest a raczej z czego jest zbudowane.

Przeglądowo jamę brzuszną dużo lepiej oceniać w TK z kontrastem.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi