2024-03-21

Dzień dobry,Z powodu siności siatkowatej i objaw

Z powodu siności siatkowatej i objawu raynauda miałam wykonywane badania: przeciwciała ANA oraz kapilaroskopie wałów paznokciowych u rąk. Oba badania wyszły w porządku. Objaw raynauda na dłoniach zauważyłam tylko raz. Jakiś czas temu zobaczyłam, że objaw raynauda występuje na stopach, praktycznie codziennie. Zajęte są wtedy wszystkie palce u stóp, pięta oraz częściowo podeszwa stopy tworząc taką mozaikę. Czy wykonane badanie kapilaroskopowe u dłoni powinno zostać wykonane również na stopach? Towarzyszy mi przewlekły stan podgorączkowy oraz ogólne osłabienie mięśni.

Nie ma potrzeby na wstępie wykonywać badania kapilaroskopowego wałów paznokciowych stóp. Proponuję w pierwszej kolejności udać się do reumatologa z wynikami badań w celu ustalenia kierunku dalszej diagnostyki.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Reumatolog w Rzeszowie Reumatolog w Bielsku-Białej Reumatolog w Dąbrowie Górniczej Reumatolog we Wrocławiu Reumatolog w Katowicach Reumatolog w Gliwicach Reumatolog w Poznaniu Reumatolog w Częstochowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6338
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16437
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+149
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4