Długość zwolnienia lekarskiego wystawionego podczas konsultacji online

Witam, mam takie pytanie jak długość zwolnienia L4, które wystawia lekarz oraz jakie dokumenty trzeba przedstawić podczas konsultacji – jeśli nie mam żadnych dokumentów o stanie zdrowia, a mam problem ze zdrowiem to co wtedy? Z góry dziękuje za odpowiedz.
Witam,

aby otrzymać zwolnienie L4, musi ono mieć uzasadnienie w stanie zdrowia pacjenta w czasie wizyty.
Jeśli po przeprowadzonym wywiadzie zostanie stwierdzona niezdolność do pracy to jest mozliwośc uzyskania zwolnienia lekarskiego
Lekarz wystawi zwolnienie lekarskie na taki okres, jaki jego zdaniem będzie trwała niezdolność do pracy. Oczywiście zależy to od rodzaju choroby i stanu zdrowia pacjenta. Nie jest niezbędne posiadanie wcześniejszej dokumentacji medycznej.
Nie potrzebna jest żadna dokumentacja. Jeżeli występują objawy chorobowe można uzyskać zwolnienie.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi