Czym łagodzić ból przy dnie moczanowej w ciąży

Jestem w 11 tygodniu ciąży dopadła mnie dna moczanowa od lekarza ogólnego nie otrzymałam żadnych leków, od ginekologa też. Z bólu nie mogę wytrzymać. Proszę o poradę czy są jakieś bezpieczne leki w moim stanie co mogła bym przyjąć?
Dopuszczalne jest zastosowanie paracetamolu.
Paracetamol i...(sic) Witamina C1000mg 2x dziennie, picie wody 1,5-2,0 litrów.
Przeciwbólowo może Pani stosować tylko Paracetamol.Prosze stosować dietę niskopurynową.
Paracetamol.
Paracetamol można stosować w ciąży
W ciąży przeciwbólowo można zastosować jedynie paracetamol. Proszę pamiętać o tym, by przy dnie moczanowej ograniczyć spożycie mięsa, ryb, owoców morza, źródło białka powinny stanowić niskotłuszczowe produkty mleczne (szczególnie warta uwagi jest mozzarella light, twaróg chudy, serek wiejski light, jogurt skyr), a także tofu i warzywa strączkowe. Bez względu należy wykluczyć alkohol, zwłaszcza piwo (co pewnie Pani stosuje podczas ciąży, należy jednak pamiętać o wykluczenia również piwa bezalkoholowego). Warto ograniczyć też miód, soki owocowe, napoje słodzone (ze względu na zawartość fruktozy), owoce należy spożywać w umiarkowanych ilościach, ale spożywać. Proszę pamiętać o spożywaniu dużej ilości warzyw, surowych i gotowanych/pieczonych.
Paracetamol, najlepiej w dawce do 2g / dz

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi