Czym łagodzić ból przy dnie moczanowej w ciąży

Jestem w 11 tygodniu ciąży dopadła mnie dna moczanowa od lekarza ogólnego nie otrzymałam żadnych leków, od ginekologa też. Z bólu nie mogę wytrzymać. Proszę o poradę czy są jakieś bezpieczne leki w moim stanie co mogła bym przyjąć?
Dopuszczalne jest zastosowanie paracetamolu.
Paracetamol i...(sic) Witamina C1000mg 2x dziennie, picie wody 1,5-2,0 litrów.
Przeciwbólowo może Pani stosować tylko Paracetamol.Prosze stosować dietę niskopurynową.
Paracetamol.
Paracetamol można stosować w ciąży
W ciąży przeciwbólowo można zastosować jedynie paracetamol. Proszę pamiętać o tym, by przy dnie moczanowej ograniczyć spożycie mięsa, ryb, owoców morza, źródło białka powinny stanowić niskotłuszczowe produkty mleczne (szczególnie warta uwagi jest mozzarella light, twaróg chudy, serek wiejski light, jogurt skyr), a także tofu i warzywa strączkowe. Bez względu należy wykluczyć alkohol, zwłaszcza piwo (co pewnie Pani stosuje podczas ciąży, należy jednak pamiętać o wykluczenia również piwa bezalkoholowego). Warto ograniczyć też miód, soki owocowe, napoje słodzone (ze względu na zawartość fruktozy), owoce należy spożywać w umiarkowanych ilościach, ale spożywać. Proszę pamiętać o spożywaniu dużej ilości warzyw, surowych i gotowanych/pieczonych.
Paracetamol, najlepiej w dawce do 2g / dz
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi