Czy wyciągnąć wkładkę dopochwową przed badaniem rezonansem magnetycznym?

Mam stwierdzony guz endometrialny w mięśniu prostym brzucha po cesarskim cięciu. Dostałam skierowanie na MRI 3T miednicy mniejszej. Mam założona wkładkę Jaydess, która według ulotki ma srebrny pierścień. Pani rejestrująca powiedziała, że powinnam wkładkę usunąć, ale mój ginekolog mówi ze to totalna bzdura i nie trzeba tej wkładki usuwać. Sama już nie wiem co z tą wkładka zrobić.
w zależności jaka wkładka, raczej nie
Proszę powiadomić o założonej wkładce lekarza wykonującego badanie przed jego rozpoczęciem - do niego będzie należała decyzja.
Należy spytać w pracowni rezonansu która będzie wykonywała badanie.
Wkładka Jaydess jest bezpieczna w aparatach MRI o indukcji magnetycznej 3 Tesli i mniej, zważywszy jednak na obecność elementu metalowego może dojść do pojawienia się artefaktów w obrębie badania. W Pani przypadku szczególnie istotną częścią badania jest ocena nie tylko mięśnia prostego brzucha, ale i całego obszaru obejmującego bliznę po cięciu cesarskim.
W Pani przypadku zaleciłbym usunięcie wkładki, bądź odłożenie diagnostyki obrazowej.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1967
Pytań zadanych
przez pacjentów
5243
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

69
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi