Czy tabletka dzień po zadziała?

Witam, wczoraj miałam owulację pękła nam prezerwatywa w trakcie wytrysku. Czy tabletka dzień po zadziała?

powinna zadziałać
Antykoncepcja awaryjna przeznaczona jest na takie właśnie sytuacje, a więc zadziała.
Dzień dobry,
Tak, tabletka postkoitalna (tabletka „po”) powinna zadziałać. Warto jednak pamiętać, że należy ją zastosować jak najszybciej, nie później niż 72 godziny po niezabezpieczonym stosunku, gdyż wraz z upływem czasu spada jej skuteczność. Warto też po konsultacji z ginekologiem rozważyć stosowanie innej metody antykoncepcji niż metoda barierowa, gdyż skuteczność i awaryjność tej pozostawia wiele do życzenia.
Tak, zadziała
Powinna zadziałać, jednak należy zażyć ją jak najszybciej.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2806
Pytań zadanych
przez pacjentów
7005
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi