Czy szczepienie COVID-19 nasila autoagresję chorób tarczycy?

Mam 68 lat. Jestem pacjentką kardiologiczną. Zażywam dużą ilość leków, w tym lek przeciwzakrzepowy, mam rozrusznik. Choruję na autoimmunologiczne zanikowe zapalenie tarczycy. Jestem insulinooporna, chorowałam na COVID-19. W grudniu zrobiłam test na przeciwciała IgG - wyszły 68,5 AU. W przeszłości przeszłam wstrząs anafilaktyczny bardzo objawowy. Czytałam wypowiedzi zagranicznych naukowców, że ostatnio zbadano, iż szczepienie przeciw COVID może nasilić autoagresję choroby tarczycy. Czy powinnam się szczepić?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1648
Pytań zadanych
przez pacjentów
4806
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi