Czy po szczepieniu na COVID można pić alkohol?

Czy po szczepieniu na COVID można pić alkohol? Pierwszą dawkę szczepionki otrzymałam w środę, a w sobotę wieczorem piłam alkohol. Czy mogło to mieć wpływ na szczepienie?
Nie znamy dokładnego wpływu alkoholu na szczepienie.
Rozsądna dawka alkoholu nie powinna mieć wpływu na szczepienie.
Nie powinno.
Producent nie pisze nic na temat alkoholu spożytego po szczepieniu.Wydaje mi się, ze nie miało to wpływu na skuteczność szczepienia
Alkohol nie powinien mieć wpływu na działanie szczepionki
alkohol w rozsądnych dawkach nie ma wpływu na skuteczność szczepień
Wydaje się że nie ma wpływu.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi