Czy opuchlizna i uczucie swędzenia mogą świadczyć o zakrzepicy?

Mam problem z żyłami. Najpierw nabrzmiały i bolały na zewnętrznej stronie dłoni, palec wskazujący zrobił się czerwony, szczypał i swędział w miejscu, gdzie pojawiła się żyła. Potem ból i dziwne swędzenie przeszło na całą rękę, spuchły mi kostki i odczuwam ból na wysokości bioder po zewnętrznej stronie. W tym miejscu również pojawiła się opuchlizna do tego stopnia, że musiałam naciąć gumki w majtkach. Jestem po szczepieniu, choruje na PCOS i nadciśnienie, które od 3 miesięcy zniknęło bez przyjmowania leków. Boli mnie głowa mimo wzięcia leków. Wczoraj wieczorem przyjęłam 2 tabletki przeciwbólowe i dzisiaj rano obrzęk nóg był mniejszy, ale ból i to szczypiące swędzenie nadal są odczuwalne. Czy to może być zakrzepica? Palę papierosy i nie ruszam się za dużo.

Warto jak najszybciej skonsultować się z lekarzem, który będzie mógł ocenić aktualny stan zdrowia, być może będzie wskazana konsultacja chirurga naczyniowego i/lub reumatologa.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Katowicach Internista w Bielsku-Białej Internista w Krakowie Internista w Gliwicach Internista w Warszawie Internista w Częstochowie Internista w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4055
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10832
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+108
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi