Czy operacja endoprotezy biodra jest bezpieczna, jeżeli przyjmuję sterydy?

Przyjmuję sterydy i hormony od lat. Mam niedoczynność kory nadnerczy, przysadki i tarczycy. Będę mieć operację endoprotezy biodra - jakie mogą być powikłania co powinnam wiedzieć z czym się liczyć i czy podejmować się tej operacji? Czy taka operacja, przyjmując sterydy, jest bezpieczna dla życia?

Kwalifikacja do zabiegu operacyjnego obejmuje zarówno istniejące do niego wskazania jak i przeciwwskazania (wśród których uwzględnia się m.in. choroby współistniejące pacjenta). Wszelkie wątpliwości powinny być rozwiane przez lekarza ortopedę kierującego na dany zabieg i lekarza prowadzącego leczenie specjalistyczne endokrynologiczne.
Zalecam konsultację u lekarza, który skierował Panią na zabieg. Powinien on wziąć pod uwagę wszystkie wskazania oraz przeciwwskazania i na ich podstawie określić czy operacja będzie dla Pani bezpieczna.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3911
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10049
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi