Czy operacja endoprotezy biodra jest bezpieczna, jeżeli przyjmuję sterydy?

Przyjmuję sterydy i hormony od lat. Mam niedoczynność kory nadnerczy, przysadki i tarczycy. Będę mieć operację endoprotezy biodra - jakie mogą być powikłania co powinnam wiedzieć z czym się liczyć i czy podejmować się tej operacji? Czy taka operacja, przyjmując sterydy, jest bezpieczna dla życia?

Kwalifikacja do zabiegu operacyjnego obejmuje zarówno istniejące do niego wskazania jak i przeciwwskazania (wśród których uwzględnia się m.in. choroby współistniejące pacjenta). Wszelkie wątpliwości powinny być rozwiane przez lekarza ortopedę kierującego na dany zabieg i lekarza prowadzącego leczenie specjalistyczne endokrynologiczne.
Zalecam konsultację u lekarza, który skierował Panią na zabieg. Powinien on wziąć pod uwagę wszystkie wskazania oraz przeciwwskazania i na ich podstawie określić czy operacja będzie dla Pani bezpieczna.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3435
Pytań zadanych
przez pacjentów
8282
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi