Czy nakłuwacze w punktach badań są jednorazowe dla każdej osoby?

Miałam robiony szybki test na HIV w punkcie konsultacyjno diagnostycznym PKD HIV, HCV. Pielęgniarka wzięła z blatu zapakowany w papier nabieracz na krew z testem i wróciła do blatu. Wzięła z dużego przezroczystego pojemnika nakłuwacz na palec. Nie był on zapakowany. Był to duży i okrągły nakłuwacz. Przede mną były 2 osoby, które dostały ujemne wyniki (tak jak ja), ale przede mną była zaniedbana kobieta, najprawdopodobniej nadużywająca narkotyków. Czy nakłuwacze są jednorazowe dla każdej osoby? Czy mogłam się zarazić zapaleniem wątroby typu A, B, C / HIV przez nieczysty/użyty nakłuwacz? 

Nakłuwacze są jednorazowe, po użyciu są wyrzucane do czerwonego pojemnika na odpady ostre/skażone

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3892
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi