Czy możliwe, że choruję na Hashimoto?

Czy przy wynikach: TSH 16.8, FT3 2.8 i FT4 6.2 konieczna jest wizyta u endokrynologa? Mam w najbliższej rodzinie kobietę chorą na Hashimoto, obserwuję u siebie niektóre objawy tej choroby, czy mogłoby wskazywać to, że również i ja mam tę samą chorobę? Mam 34 lata.
Objawy wskazują jednoznacznie na chorobę niedoczynności tarczycy, wskazana jest konsultacja lekarska wraz w drożeniem właściwego leczenia.
Szanowna Pani należy przeprowadzić diagnostykę w kierunku choroby Hashimoto dopiero wtedy można odpowiedzieć na Pani pytanie.Wynik TSH wskazuje na niedoczynność tarczycy wymagająca leczenia.Konieczna konsultacja endokrynologa
Wyniki badań sugerują niedoczynność tarczycy. Są różne przyczyny niedoczynności tarczycy między innymi choroba Hashimoto. Wskazana jest pilna konsultacja endokrynologiczna w celu włączenia leczenie oraz diagnostyki.
Zdecydowanie szybko powinna Pani odwiedzić endokrynologa i włączyć leczenie
Chyba nie ma prostszej choroby doleczenia i diagnostyki niż niedoczynność tarczycy. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego.
Należy zgłosić się do internisty. Może być konsultacja online.
Zalecana konsultacja endokrynologiczna.
Wyniki mogą sugerować chorobę tarczycy w tym chorobę Hashimoto. Proszę umówić pilną wizytę u endokrynologa, rozszerzyć diagnostykę i włączyć zaproponowane leczenie.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1967
Pytań zadanych
przez pacjentów
5246
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

69
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi