Czy mogę otrzymać L-4 14 dni wstecz?

Mam pytanie odnośnie L4 wystawiane wstecz. Jestem w ciąży i poszłam na L4 po 2 tygodniach pracy ponieważ dowiedziałam się, że ciąża była zagrożona a umowę miałam na miesiąc. L4 miałam od dnia 16 sierpnia do 15 września. Ponieważ od września nie miałam umowy stwierdziłam, że przedłużenie zwolnienia nie jest mi potrzebne ponieważ nie pracuję. Nie wiedziałam, że mogę starać się o zasiłek z ZUSu a potrzebna jest ciągłość zwolnienia. Pracowałam w sklepie gdzie trzeba przyjmować dostawę co wiąże się z podnoszeniem bardzo ciężkiego towaru i do tego codzienne mdłości nie pozwalają mi pracować. Czy w takiej sytuacji mogę liczyć na zwolnienie lekarskie 14 dni wstecz?

nie ma możliwości wystawić L4 14 dni wstecz
Można napisac l4 tylko do 3 dni wstecz.
Jedynym lekarzem, który może wystawić zwolnienie lekarskie wstecz powyżej 3 dni "do tyłu" jest lekarz psychiatra.
Tylko psychiatra mógłby wystawić takie zwolnienie
Zwolnienie wstecz o ponad 3 dni może wystawić psychiatra

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3555
Pytań zadanych
przez pacjentów
8512
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi