Czy leki przeciwbólowe i przeciwwirusowe mogą opóźnić krwawienie z odstawienia?

Od dwóch lat biore tabletki antykoncepcyjne Atywia. Raczej nie ma możliwości ciąży, wszystkie tabletki brane regularnie. Chorowałam i łykałam dużo leków przeciwbólowych, przeciwirusowych (neosine forte), witaminę C I D. W niedzielę skończyłam tabletki, jest sobota a krwawienia brak. W poniedziałek powinnam zacząć kolejne opakowanie. Czy powinnam je brać normalnie? Czy możliwy jest brak wystąpienia krwawienia poprzez leki które brałam?

Przy stosowaniu wielu leków interakcje są trudne do przewidzenia, a żadna z metod antykoncepcji niestety nie daje 100% pewności. Proszę wykonać nadanie stężenia beta-hcg z krwi i skonsultować się z lekarzem. Przyczyn braku krwawienia poza ciążą może być wiele i mogą one wymagać dalszej diagnostyki.
przyczyn krwawienia może być wiele, należy wykonać badania hormonalne i usg ginekologiczne
Zalecana konsultacja ginekologiczna.
Infekcja może opóźnić krwawienie.
Myślę ze powinna Pani wykonać test ciążowy i zgłosić się do ginekologa żeby wyjaśnić przyczynę braku krwawienia.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1250
Pytań zadanych
przez pacjentów
4278
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

61
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi