Czy leki przeciwbólowe i przeciwwirusowe mogą opóźnić krwawienie z odstawienia?

Od dwóch lat biore tabletki antykoncepcyjne Atywia. Raczej nie ma możliwości ciąży, wszystkie tabletki brane regularnie. Chorowałam i łykałam dużo leków przeciwbólowych, przeciwirusowych (neosine forte), witaminę C I D. W niedzielę skończyłam tabletki, jest sobota a krwawienia brak. W poniedziałek powinnam zacząć kolejne opakowanie. Czy powinnam je brać normalnie? Czy możliwy jest brak wystąpienia krwawienia poprzez leki które brałam?

Przy stosowaniu wielu leków interakcje są trudne do przewidzenia, a żadna z metod antykoncepcji niestety nie daje 100% pewności. Proszę wykonać nadanie stężenia beta-hcg z krwi i skonsultować się z lekarzem. Przyczyn braku krwawienia poza ciążą może być wiele i mogą one wymagać dalszej diagnostyki.
przyczyn krwawienia może być wiele, należy wykonać badania hormonalne i usg ginekologiczne
Zalecana konsultacja ginekologiczna.
Infekcja może opóźnić krwawienie.
Myślę ze powinna Pani wykonać test ciążowy i zgłosić się do ginekologa żeby wyjaśnić przyczynę braku krwawienia.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2809
Pytań zadanych
przez pacjentów
7017
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi