Czy czeka mnie poronienie?

W poniedziałek byłam u lekarza by potwierdzić ciążę. Według okresu to miał być 11 tydzień. Okazało się, że ciąża jest miesiąc młodsza, brak akcji serca... dodam, że lekarz powiedział, że mam iść do innego na potwierdzenie, bo akurat on był sam w przychodni, a powinno zobaczyć mnie dwóch lekarzy. Czy powinnam się jeszcze łudzić? Nie wiem czy coś to pomoże, dodam, że na jednym zdjęciu to CRL 1.03cm GA 7w1d<1%, a na drugim CRL 0,90cm GA 6w6d<1%, GS 3,72cm. Zaczęłam dziś delikatnie plamić ciemno-brązową krwią, jednak nic mnie nie boli, lekarz uprzedził, że gdyby zaczęło się poronienie będzie boleć mnie dół brzucha. Czy jest jeszcze szansa, że serduszko zabije? Czy moja fasolka jest już za duża i pozostało czekać mi na poronienie?
Dzień dobry,
Istotny dla interpretacji tego wyniku jest Pani wcześniejszy rytm miesiączkowania. Wiele zależy też od technicznych możliwości aparatu ultrasonograficznego. Zgodnie z sugestią konsultującego Panią lekarza zalecam powtórną wizytę. Pomocne może być również dwukrotne oznaczenie stężenia beta-hcg w odstępie dwóch dni i ocena zmiany tego stężenia przez ginekologa. W przypadku krwawienia i dolegliwości bólowych proszę zgłosić się jednak do szpitala.
jeżeli GS ma minimum 40mm i brak akcji serca to szanse na to, że u dziecka serduszko zabije są małe
Niestety szanse są minimalne.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1247
Pytań zadanych
przez pacjentów
4272
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

61
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi