Czy bakterie wykryte na skórze mogą mieć związek z nawracającym trądzikiem?

Na mojej skórze z przesiewu bakterii (zleconego przez dermatologa po nieudanych terapiach przeciwtrądzikowych) wykryto bakterie staphylococcus spp. -koag.neg. w ilości nielicznej. Czy może miec to związek z powstajacymi nieustanie zmianami trądzikowymi na twarzy skóry? Dodam, iż często te zmiany przypominaja duże krosty i są wypełnione czymś w deseń ropy.

w zależności od rodzaju bakterii, mogą miec wpływ na tradzik
Tak, może mieć to związek z opisywanymi zmianami skórnymi.
Bakteria powodują trądzik, w szczególności te skórne.
Proszę zaopatrzyć się w środki antybakteryjne.
Należałoby ocenić zmiany, proponuje wysłać do mnie zdjęcia przez aplikacje podczas wizyty wraz z wynikami badań. W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultacje - lekarz specjalista medycyny rodzinnej Jakub Woźniak.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Trądzik w Dąbrowie Górniczej Trądzik w Bielsku-Białej Trądzik w Katowicach Trądzik w Krakowie Trądzik w Warszawie Trądzik w Gliwicach Trądzik w Częstochowie Trądzik w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3893
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9998
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi