Czy antybiotyk pozwoli szybciej wyzdrowieć, jeżeli inhalacje nie pomogą?

Od 6 dni mam intensywny katar, zatkane zatoki i mokry kaszel, który jeszcze bardziej podrażnia moje refluksowe gardło. Lekarz zalecił mi robić inhalacje i oczyszczać nos. Trochę to pomogło i mnie 'odetkało', kaszel już nie jest tak duszący, lecz nadal mam zieloną wydzielinę z nosa. Wczoraj byłam ponownie u lekarza, który przepisał mi antybiotyk, ale powiedział, żebym poczekała jeszcze 3 dni. Jak mi się polepszy poprzez inhalacje i nie będę miała gorączki to lepiej, żebym antybiotyku nie brała. Ten stan trwa już długo i chciałabym szybciej wyzdrowieć. Może antybiotyk ułatwiłby mi szybsze dojście do zdrowia? Nigdy nie spotkałam się z tym, żeby lekarz odradzał mi wzięcie antybiotyku. 

Jeżeli stan się nie poprawia, a antybiotyk jest już wypisany, to należy go zażyć zgodnie z tym jak zalecił lekarz .
Jeśli wciąż utrzymują się dolegliwości, pomimo prowadzonego dotychczas leczenia, proszę wdrożyć antybiotyk, zgodnie z zaleceniami.
Proszę zacząć przyjmować antybiotyk.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3446
Pytań zadanych
przez pacjentów
8299
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi