Czego objawem mogą być podskórne guzki w okolicy krocza i odbytu?

Kilka miesięcy temu w okolicy krocza i odbytu pojawiły się podskórne guzki (ok.1 cm) wyczuwalne palcami. Zwykle nie dają żadnych objawów, czasem jednak jeden z nich urośnie. To miejsce jest wtedy nabrzmiałe, tkliwe przy otarciach, a po ściśnięciu ból pojawia się z opóźnieniem. Zmiana utrzymuje się kilka dni i samoistnie znika. Powierzchnia guzków jest gładka, nie widać ich na zewnątrz. 

W celu oceny charakteru zmian-proszę zgłosić się do lekarza, który będzie miał możliwość ich obejrzenia, niezbędna jest wizyta stacjonarna.
Konieczna jest wizyta stacjonarna u lekarza rodzinnego lub u chirurga.
Proszę zgłosić się do ginekologa lub dermatologa-wenerologa celem wykonania badania i oceny charakteru zmian. Na podstawie badania lekarz zaproponuje dalsze leczenie lub poszerzenie diagnostyki.
konsultacja proktologa
należy zgłosić się na wizytę stacjonarną do proktologa
Należy skontaktować się z dermatologiem na wizycie stacjonarnej. W razie potrzeby wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Proktolog w Warszawie Proktolog w Katowicach Proktolog w Dąbrowie Górniczej Proktolog w Krakowie Proktolog w Bielsku-Białej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4563
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12305
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z