Co może powodować nawracające odbijanie i czkawki u 5-letniego dziecka?

Mam problem z częstym odbijaniem u 5-letniego syna. Problem pojawił się, a raczej nasilił na początku grudnia, kiedy syn zachorował na zapalenie oskrzeli i brał antybiotyki. Obecnie bardzo często atakuje go czkawka i męczy przez cały dzień. Czkawka mija po zjedzeniu cukru, jednak zaraz powraca. Taka sytuacja zdarza się średnio 4-5 dni w tygodniu. Wcześniej także miał męczące czkawki jednak dużo rzadziej. Od około miesiąca szczególnie rano i wieczorem strasznie mu się odbija. Bekanie trwa nawet godzinę, aż nie zaśnie. W nocy budzi sie z kaszlem i znowu mu się odbija, tak porządnie. Odkąd zachorował na te oskrzela, ciągle męczy go również suchy kaszel, a raczej takie jakby pokasływanie. Czyli ciągle pokasłuje przez cały dzień i odbija mu się raz za razem. Oprócz tego zauważyłem, że czasem jak dużo mówi to zbiera mu się ślina w buzi. Dodam jeszcze, że od urodzenia miał problemy z brzuszkiem, zawsze jakieś wymioty i ulewania, czasem po jedzeniu odbijało mu się jak dorosłemu mężczyźnie. Pediatra skierował nas do alergologa i gastrologa, a z kaszlem do laryngologa jednak terminy są strasznie odległe. Czym może być spowodowane takie odbijanie, powracające i męczące czkawki oraz ciągłe pokasływanie szczególnie przy wysiłku? Jak mogę pomóc synkowi?

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Zapalenie oskrzeli w Bielsku-Białej Zapalenie oskrzeli w Dąbrowie Górniczej Zapalenie oskrzeli w Krakowie Zapalenie oskrzeli w Gliwicach Zapalenie oskrzeli w Warszawie Zapalenie oskrzeli w Częstochowie Pediatra w Warszawie Zapalenie oskrzeli w Gdańsku

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4507
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12249
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z