Ciągłe uczucie pragnienia i suchości pomimo nawadniania.

Od 2 dni odczuwam wzmożone pragnienie. Piję, a parę sekund później znowu czuję suchość w jamie ustnej, gardle i na ustach. Upały skończyły się kilka dni temu i teraz jest już poniżej 30℃. Gdy było ponad 30℃, nie suszyło mnie tak bardzo, jak teraz. Nigdy wcześniej tak nie miałam, a nieraz mi się zdarzało zaniedbywać regularne uzupełnianie płynów. Jestem zaniepokojona i nie wiem, czy słusznie. Odwodniona chyba nie jestem, bo mocz oddaję normalnie (nawet częściej odczuwam potrzebę pójścia do WC) i nie mam zaparć. Niedawno po oddaniu stolca zauważyłam na papierze toaletowym trochę krwi, ale mam siedzący tryb życia, więc możliwe, że to początek hemoroidów, a nie powiązanie z tym pragnieniem. Dodam też, że dopiero co zaczęłam przyjmować olejki, które zostały mi polecone przez pulmonologa ze względu na moje trudności w oddychaniu, prawdopodobnie spowodowane zaleganiem gęstej flegmy w drogach oddechowych. Mam lekkie zawroty głowy, ale miewam je od dawna właśnie przez problemy z oddechem. Co powinnam z tym zrobić?

Wskazana konsultacja lekarska z zebraniem szczegółowego wywiadu, przeprowadzeniem badania i zleceniem badań laboratoryjnych.
należy wykonać badania laboratoryjne w kierunku cukrzycy, choroby tarczycy i ewentualnie wykonac usg jamy brzusznej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
6990
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi