Ciągłe uczucie pragnienia i suchości pomimo nawadniania.

Od 2 dni odczuwam wzmożone pragnienie. Piję, a parę sekund później znowu czuję suchość w jamie ustnej, gardle i na ustach. Upały skończyły się kilka dni temu i teraz jest już poniżej 30℃. Gdy było ponad 30℃, nie suszyło mnie tak bardzo, jak teraz. Nigdy wcześniej tak nie miałam, a nieraz mi się zdarzało zaniedbywać regularne uzupełnianie płynów. Jestem zaniepokojona i nie wiem, czy słusznie. Odwodniona chyba nie jestem, bo mocz oddaję normalnie (nawet częściej odczuwam potrzebę pójścia do WC) i nie mam zaparć. Niedawno po oddaniu stolca zauważyłam na papierze toaletowym trochę krwi, ale mam siedzący tryb życia, więc możliwe, że to początek hemoroidów, a nie powiązanie z tym pragnieniem. Dodam też, że dopiero co zaczęłam przyjmować olejki, które zostały mi polecone przez pulmonologa ze względu na moje trudności w oddychaniu, prawdopodobnie spowodowane zaleganiem gęstej flegmy w drogach oddechowych. Mam lekkie zawroty głowy, ale miewam je od dawna właśnie przez problemy z oddechem. Co powinnam z tym zrobić?

Wskazana konsultacja lekarska z zebraniem szczegółowego wywiadu, przeprowadzeniem badania i zleceniem badań laboratoryjnych.
należy wykonać badania laboratoryjne w kierunku cukrzycy, choroby tarczycy i ewentualnie wykonac usg jamy brzusznej
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1797
Pytań zadanych
przez pacjentów
5082
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi