Chroniczne zmęczenie i zaburzenia snu od kilku lat

Jak mogę rozwiązać problem z ciągłym zmęczeniem, który trwa od wielu miesięcy? Wiem, że jedną z przyczyn może być brak snu, ponieważ każdej nocy budzę się kilkanaście razy, ale ten problem istnieje już wiele lat, odkąd sięgam pamięcią to nie wiem co to znaczy wyspać się, całą noc analizuję wszystko co się wydarzyło w ciągu dnia. Blisko rok temu byłem 17 dni w szpitalu z powodu ciężkiego zapalenia płuc i sepsy z podejrzeniem nowotworu płuc, ale badania PET i tomografia komputerowa nie potwierdziły nowotworu tylko jakieś drobne zmiany po przebytym zapaleniu płuc. W badaniu PET wyszło powiększenie prostaty. Obecnie będę miał wizytę u urologa w tej sprawie, ze zleconymi badaniami PSA, mocznik, kreatynina, kwas moczowy - wszystkie normy przekroczone. Od wielu lat biorę vivace 5mg na nadciśnienie, które jest w normie. Moje dane to wiek 52, wzrost 176, waga 92kg. W pracy jestem na pełnych obrotach, niekiedy mam tylko problemy z koncentracją, rozmawiam z ludźmi, żartuję, uśmiecham się, ale jak wracam do domu to tak jak by cała energia ze mnie zeszła i nie mam siły na nic. Tak samo wygląda każdy wolny weekend czy nawet urlop - bezsilne leżenie całe dni. Nic nie robię, nigdzie nie bywam, nie wychodzę z domu , nie spotykam się z rodziną ani ze znajomymi, po prostu nie mam na to siły i ochoty, mieszkam sam i jestem nawet zmęczony obecnością kogoś kto mnie odwiedzi. Kiedyś zajmowałem się ogrodem, a teraz dom i ogród zaniedbany bo na nic nie mam siły, jak coś chcę zrobić to zaraz się męczę, łapie zadyszkę i powstaje ogromna niechęć do wykonywania czegokolwiek, nawet przeczytanie książki czy gazety nie wchodzi w grę ponieważ w ogóle nie mogę się skupić. Mam wrażenie że wszystko mnie boli. U jakiego lekarza specjalisty mogę szukać pomocy, jakie mogą być przyczyny tego, jakie leki lub inne środki zastosować żeby wróciło do mnie życie?
W tym przypadku najlepiej zgłosić się do psychiatry.
Zalecana konsultacja psychiatryczna.
Zalecana konsultacja lekarska psychiatryczna

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6957
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi