Bóle kończyn u dziecka połączone z gorączką.

Moja córeczka (7,5 roku) miewa bardzo dokuczliwe bóle - najpierw nogi (zaczęło się to ponad 2 lata temu), teraz jednej rączki. Miała robione parę razy badania krwi i zdjęcia rengenowskie (nogi, biodra), ale nic nie wykazały. Lekarze (mieszkamy w Irlandi) rozłożyli ręce i powiedzieli, że to bóle wzrostowe. Od 2 tygodni córeczkę zaczęła również bardzo boleć lewa ręka, do tego mówi, że w niej tak jakby coś stuka (co jakiś czas) boleśnie - jakby ją ktoś mocno uderzył. Miewa przy tym też temperatury nawet 39 stopni. Mówi, że ból promieniuje na plecki. Nie miała żadnych kontuzji czy przeziębień ostatnio. Córeczka jest wesołą, energiczną osobą, a kiedy bóle się nasilają jest apatyczna, słaba, ospała, traci apetyt, jest blada na twarzy.

Aby dokładniej odpowiedzieć na to pytanie należałoby przeanalizować wszystkie wykonane do tej pory badania diagnostyczne. Myślę jednak, że córka wymaga również dodatkowej, świeżej diagnostyki, ponieważ zgłaszane dolegliwości bólowe w połączeniu z gorączką (szczególnie jeśli występują w ciągu dnia a nie jedynie w godzinach wieczornych i w nocy) nie są objawami typowymi dla bólów wzrostowych.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ortopeda we Wrocławiu Ortopeda w Warszawie Ortopeda w Katowicach Ortopeda w Dąbrowie Górniczej Ortopeda w Bielsku-Białej Ortopeda w Gliwicach Pediatra w Warszawie Ortopeda w Krakowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3892
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9965
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi