Biały nalot na języku - grzybica wykluczona

Borykam się z białym nalotem na języku, nie jest on twarogowy, ale jednak nie daje mi spokoju. Lekarz rodzinny i laryngolog oraz stomatolog wykluczyli grzybicę, ale coś mi nie pasuje. Robiłam wymaz z jamy ustnej - nic nie wyszło. Po nocy mam tzw. kapeć i nieświeży oddech. Mam wrażenie, że wypada mi więcej włosów. Nie straciłam na wadze (zawsze waha się +-2kg). Nie mam żadnych innych niepokojących objawów, typu wzdęcia/zaparcia czy biegunki. Czy mam się czym przejmować?
Czy ma Pani zgagę, uczucie gorzkiego, kwaśnego w ustach, trzeba zebrać dokładniejszy wywiad
Dla postawienia diagnozy, informacja iż "Robiłam wymaz z jamy ustnej - nic nie wyszło" jest niewystarczająca. Flora bakteryjna jamy ustnej jest bardzo obfita i różnorodna - nie ma więc możliwości, aby żadne bakterie nie zostały wyhodowane.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi