Biały nalot na języku - grzybica wykluczona

Borykam się z białym nalotem na języku, nie jest on twarogowy, ale jednak nie daje mi spokoju. Lekarz rodzinny i laryngolog oraz stomatolog wykluczyli grzybicę, ale coś mi nie pasuje. Robiłam wymaz z jamy ustnej - nic nie wyszło. Po nocy mam tzw. kapeć i nieświeży oddech. Mam wrażenie, że wypada mi więcej włosów. Nie straciłam na wadze (zawsze waha się +-2kg). Nie mam żadnych innych niepokojących objawów, typu wzdęcia/zaparcia czy biegunki. Czy mam się czym przejmować?
Czy ma Pani zgagę, uczucie gorzkiego, kwaśnego w ustach, trzeba zebrać dokładniejszy wywiad
Dla postawienia diagnozy, informacja iż "Robiłam wymaz z jamy ustnej - nic nie wyszło" jest niewystarczająca. Flora bakteryjna jamy ustnej jest bardzo obfita i różnorodna - nie ma więc możliwości, aby żadne bakterie nie zostały wyhodowane.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi