Białe plamy - niedoczynność tarczycy, bielactwo czy brak witamin?

Czy białe plamy mogą występować przy niedoczynności tarczycy BEZ BIELACTWA? Wystąpiły u mnie białe plamy, ale w miejscach, które ze względu na chorą tarczycę są nieco ciemniejsze (na przykład grzbiet stóp, łokcie, biodro). Czy białe plamy mogą być wynikiem niedoborów spowodowanych dietą? Jeśli tak, to jakich witamin może być w organizmie za mało, jeśli wystąpiły białe plamy w miejscach, które wyżej wymieniłam?
NIe da się na podstawie w/w informacji udzielić rzetelnej odpowiedzi.
Choroby tarczycy nie powodują takich objawów - jak białe plamy. Zmiana zabarwienia skóry przemawia z dużym prawdopodobieństem za bielactwem- warto zgłosić sie do dermatologa .
Pr
nalzey obejrzec zmiany
Proszę zgłosić się do dermatologa.Biale plamy nie są objawem niedoczynnosci tarczycy ani braku witamin.
należy ocenić zmiany
Zalecana konsultacja dermatologiczna.
Za mało informacji by postawić trafną diagnozę.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2806
Pytań zadanych
przez pacjentów
7005
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi