2022-09-22

Badanie nasienia - czy konieczna jest wizyta urologiczna?

Mój mąż potrzebuje zrobić badanie nasienia, ponieważ staramy się o dziecko. Czy do takiego badania potrzebna jest również konsultacja urologiczna?

do badania nasienia - nie, ale konsultacja urologiczna jest niezbędna do określenia innych czynników mogących mieć w pływ na płodność męża.
Badanie nasienia można wykonać niezależnie od konsultacji urologicznej. Tym niemniej, w przypadku starań o dziecko, taka konsultacja również powinna mieć miejsce.
W tej konkretnej sytuacji konsultacja urologiczna powinna się odbyć.
Konsultacja urologiczna jest wskazana w szczególności jeśli mąż jest świadomy jakiś nieprawidłowości w zakresie układu moczowo-płciowego.
Będzie natomiast konieczna w przypadku uzyskania wyniku odbiegającego od norm.
Badanie nasienia jest jednym z parametrów oceny płodności. Konsultacja urologiczna nie jest potrzebna do wykonania tego badania. Jeśli są nieprawidłowości w badaniu nasienia wówczas należy podjąć diagnostykę w kierunku zaburzeń płodności i na tym etapie wymagana jest konsultacja urologa.
Konsultacja urologiczna nie jest niezbędna, ale wskazana.
Na badanie można udać się komercyjnie do laboratorium - zapraszam na konsultacje, w razie potrzeby wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Urolog w Dąbrowie Górniczej Urolog w Katowicach Urolog w Warszawie Urolog w Bielsku-Białej Urolog w Częstochowie Urolog w Gliwicach Urolog w Krakowie Urolog w Gdańsku

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5979
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15664
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+140
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4