2021-01-25

Badania profilaktyczne przeciw miażdżycy i zakrzepicy

Od kilku lat dokuczają mi bóle stóp. Obecnie do bólu stóp doszło mrowienie, swędzenie. Mam ciągłe uczucie ciężkości nóg, niezależnie od tego czy chodzę dużo, czy mało. Ból nasila się wieczorem. Moja mama miała zbyt późno wykrytą zakrzepicę, w wyniku czego doszło u niej do amputacji kończyny. Chciałabym uniknąć, zapobiegać zakrzepicy czy miażdżycy kończyn dolnych. Od 4 stycznia mam COVID. Pierwszy tydzień był dla mnie ciężki, ze względu na potworny ból mięśni, całego ciała. Chciałabym dowiedzieć się jakie badanie i kiedy powinnam wykonać w profilaktyce miażdżycy i jakie badania pocovidowe. PS. W 14 roku życia stwierdzono u mnie hipoplazję nerki lewej.

Dobry wieczór, proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego celem diagnostyki- należy wykonać badania laboratoryjne oraz ultrasonograficzne.
Dobry wieczór, proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego celem diagnostyki- należy wykonać badania laboratoryjne oraz ultrasonograficzne.
Należy zgłosić się do lekarza rodzinnego, zakrzepicę i niewydolność żylną rozpoznaje się w badaniu dopplerowskim.
Należy zgłosić się do internisty - on to odpowiednio poprowadzi.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Miażdżyca w Gliwicach Miażdżyca w Katowicach Internista w Dąbrowie Górniczej Miażdżyca w Warszawie Miażdżyca w Dąbrowie Górniczej Miażdżyca w Krakowie Miażdżyca w Bielsku-Białej Internista w Katowicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5516
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
14768
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+125
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Przeziębienie