Odór wydzielający się z nosa i ust po zjedzeniu niektórych potraw

Mam duży problem z trawieniem. Po zjedzeniu pewnych rzeczy moja rodzina uskarża się na straszny odór, jaki wydziela mi się z nosa i ust, mocno zmieniając zapach powietrza w pomieszczeniu. Jednocześnie nie mam żadnych innych dolegliwości gastrycznych, nic mnie przy tym nie boli. Zaczęło się to kilka lat temu i stale się pogarsza. Nie wiem, jaka jest tego przyczyna. Dodam, że miewam zaburzenia nerwicowo-depresyjne, ze względu na stresującą sytuację osobistą. Produkty powodujące taką reakcję: -szpinak -kapusta zwykła i kwaszona -ogórki kiszone -cebula -gotowe produkty mięsne z supermarketu -ostre przyprawy Wystarczy nawet ich odrobina. Problem jeszcze nasila się przed i po miesiączce. Jest to dla mnie bardzo trudna sytuacja, bo muszę odmawiać sobie większości rzeczy, które lubię. A przy chwili nieuwagi rodzina traktuję mnie z odrazą i pretensją przez cały najbliższy dzień. Bardzo proszę o pomoc i nakierowanie mnie na możliwą przyczynę.
Jeżeli opisywany problem nie jest efektem choroby, to wystarczą preparaty stosowane doustnie.
Celem zdiagnozowania przyczyny, przeprowadzenia badań i wdrożenia leczenia proszę skontaktować się z gastroenterologiem.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi