Odór wydzielający się z nosa i ust po zjedzeniu niektórych potraw

Mam duży problem z trawieniem. Po zjedzeniu pewnych rzeczy moja rodzina uskarża się na straszny odór, jaki wydziela mi się z nosa i ust, mocno zmieniając zapach powietrza w pomieszczeniu. Jednocześnie nie mam żadnych innych dolegliwości gastrycznych, nic mnie przy tym nie boli. Zaczęło się to kilka lat temu i stale się pogarsza. Nie wiem, jaka jest tego przyczyna. Dodam, że miewam zaburzenia nerwicowo-depresyjne, ze względu na stresującą sytuację osobistą. Produkty powodujące taką reakcję: -szpinak -kapusta zwykła i kwaszona -ogórki kiszone -cebula -gotowe produkty mięsne z supermarketu -ostre przyprawy Wystarczy nawet ich odrobina. Problem jeszcze nasila się przed i po miesiączce. Jest to dla mnie bardzo trudna sytuacja, bo muszę odmawiać sobie większości rzeczy, które lubię. A przy chwili nieuwagi rodzina traktuję mnie z odrazą i pretensją przez cały najbliższy dzień. Bardzo proszę o pomoc i nakierowanie mnie na możliwą przyczynę.
Jeżeli opisywany problem nie jest efektem choroby, to wystarczą preparaty stosowane doustnie.
Celem zdiagnozowania przyczyny, przeprowadzenia badań i wdrożenia leczenia proszę skontaktować się z gastroenterologiem.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1872
Pytań zadanych
przez pacjentów
5168
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

68
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi