2021-02-03

Niepokojące wyniki morfologii krwi przy diecie wegetariańskiej

Jestem kobietą w wieku 21 lat, nie jem mięsa od 5 lat. Ostatnio zrobiłam morfologię krwi, jej wyniki mnie niepokoją: leukocyty 3 tysiące MCV 97,1 MCH 37,7 Pozostałe wartości w normie. Dodatkowo wykonałam badanie na kwas foliowy, wynik również prawidłowy. Co może być przyczyną takiego wyniku badania? Stres, dieta wegetariańska? Jakaś choroba? Czy powinnam wykonać jakieś dodatkowe badania?

Wskazana jest konsultacja z lekarzem. Należy pogłębić wywiad zdrowotny i ewentualnie wykonać dodatkowe badania.
Normy niezbędne do interpretacji badań mogą się nieznacznie różnić pomiędzy laboratoriami, ale najprawdopodobniej te wyniki są poza prawidłowymi wartościami. Proszę wyniki omówić z lekarzem podczas wizyty.
Podane wyniki mogą wskazywać na pewne zaburzenia w organizmie. Należy skonsultować je z lekarzem w celu dokładnej analizy. W przypadku wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości, lekarz zaleci odpowiednie dodatkowe badania, które pozwolą na dokładniejszą diagnozę. Niepokojące wyniki morfologii krwi mogą być związane z wieloma czynnikami. Dieta wegetariańska może wpłynąć na obniżenie poziomu hemoglobiny, żelaza czy też witaminy B12, co może prowadzić do niedokrwistości. Warto także skonsultować się z dietetykiem, który pomoże w ułożeniu zdrowej, dobrze zbilansowanej diety, uwzględniającej potrzeby organizmu i styl życia.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Katowicach Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Bielsku-Białej Internista w Krakowie Dietetyk w Warszawie Dietetyk w Katowicach Dietetyk w Dąbrowie Górniczej Internista w Warszawie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5516
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
14760
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+125
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Przeziębienie