Nie dostałam okresu po tabletce dzień po, czy jest się czym martwić?

2 tyg. przed spodziewanym okresem uprawiałam seks bez zabezpieczenia. Było to z 16/17 pazdziernika. Partner nie skończył we mnie, ale dla pewności zażyłam 19.10 tabletkę ellaone. 3 dni później dostałam plamienia, choć myślałam że to miesiączka, trwało to tydzień. W spodziewanym termini, tzn. 28.10 miesiączka się nie pojawiła, czy mam się czym martwić? Czuję się teraz jakbym miała dostać okres, a testu jeszcze nie zrobiłam.

Tabletka postkoitalna prowadzić może do przejściowych zaburzeń cyklu. W razie wątpliwości wykonać proszę jednak test ciążowy lub badanie stężenia beta-hcg we krwi.
Proszę wykonać test.
Tabletka dzień po może wywołac przesunięcie daty miesiączki.
Tabletka dzień po mogła spowodować przesunięcie miesiączki. Jednak dla upewnienia się, czy nie jest Pani w ciąży zalecam wykonanie testu ciążowego.
Prawdopodobnie doszło do przesuniecia cyklu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3323
Pytań zadanych
przez pacjentów
8073
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

95
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi