Nie dostałam okresu po tabletce dzień po, czy jest się czym martwić?

2 tyg. przed spodziewanym okresem uprawiałam seks bez zabezpieczenia. Było to z 16/17 pazdziernika. Partner nie skończył we mnie, ale dla pewności zażyłam 19.10 tabletkę ellaone. 3 dni później dostałam plamienia, choć myślałam że to miesiączka, trwało to tydzień. W spodziewanym termini, tzn. 28.10 miesiączka się nie pojawiła, czy mam się czym martwić? Czuję się teraz jakbym miała dostać okres, a testu jeszcze nie zrobiłam.

Tabletka postkoitalna prowadzić może do przejściowych zaburzeń cyklu. W razie wątpliwości wykonać proszę jednak test ciążowy lub badanie stężenia beta-hcg we krwi.
Tabletka dzień po może wywołac przesunięcie daty miesiączki.
Tabletka dzień po mogła spowodować przesunięcie miesiączki. Jednak dla upewnienia się, czy nie jest Pani w ciąży zalecam wykonanie testu ciążowego.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4055
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10832
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+108
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi